Gabinet Terapii Manualnej i Fizjoterapii

Adres:
Tarnów, ul. Okrężna 4A

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt.: 8:00 - 19:00

Praca siedząca a dolegliwości bólowe!

Praca siedząca a dolegliwości bólowe!

Ból pleców, karku, zmęczenie, drętwienie kończyn to dolegliwości które dotykają ponad 80 % ludzi. Większość pacjentów zgłaszających takie objawy  to osoby  w wieku 20 – 40 lat.

Dzisiejsza epidemia problemów z plecami związana jest głównie z długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji. Przyczynia się to, do powstania napięć w obrębie tkanek miękkich i w konsekwencji do różnego rodzaju dyskomfortu lub bólu. Nie bez znaczenia jest też kondycja psychiczna. Stres, zmęczenie, kłopoty ze snem, problemy osobiste także mają wpływ na zwiększenie napięcia mięśniowego.

Co powinieneś/powinnaś zrobić?

W dzisiejszym świecie trudno wyeliminować czynniki ryzyka, ale systematyczne działania profilaktyczne pozwolą z powodzeniem uniknąć dyskomfortu i bólu. Zacznij od wygospodarowania czasu na systematyczną aktywność fizyczną, taką jaką lubisz, może być to: pływanie, jazda na rowerze, joga, taniec czy po prostu spacer. Zwróć uwagę na czynności życia codziennego,  postaraj się, wykonywać je prawidłowo. Jeśli masz taką możliwość to pamiętaj o 5 minutowej przewie, po każdej godzinie pracy przy komputerze.

Jeżeli zdarza Ci się odczuwać dolegliwości bólowe pleców, udaj się co jakiś czas do fizjoterapeuty. Wizyta pomoże w diagnozie problemu, a zastosowanie technik terapeutycznych spowoduje usunięcie napięć i przywrócenie równowagi w organizmie. Pamiętaj,  fizjoterapia to nie  tylko leczenie urazów. Są to też działania profilaktyczne, mające na celu poprawę komfortu Twojego życia. Nie lekceważ swoich dolegliwości, pozbądź się ich i ciesz się życiem.

Zapraszamy