Gabinet Terapii Manualnej i Fizjoterapii

Adres:
Tarnów, ul. Okrężna 4A

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt.: 8:00 - 19:00

USG w rehabilitacji!

USG w rehabilitacji!

Fizjoterapia pod kontrolą ultrasonografu to przede wszystkim diagnostyka funkcjonalna.

USG dostarcza informacji  o uszkodzonych mięśniach, stawach lub o jakości ich mechaniki względem siebie. Fizjoterapeuta dzięki obrazowi USG może na bieżąco oceniać skuteczność prowadzonej terapii i korygować dotychczas stosowane techniki rehabilitacyjne, co w rezultacie prowadzi do skrócenia czasu powrotu do pełnej sprawności pacjenta.

W naszym gabinecie pacjent poprzez obserwacje na monitorze pracy swoich tkanek oraz ich możliwości jest uświadamiany i motywowany do pracy w domu. Terapeuta natomiast uzyskuje informacje, które pozwalają mu dostosować ćwiczenia do możliwości i stanu pacjenta na określonym etapie rehabilitacji.

Ultrasonograf w pracy fizjoterapeuty z pacjentem, wykorzystywany jest również do treningu funkcjonalnego. Jednym z przykładów wykorzystania sonofeedbacku jest aktywizacja mięśnia poprzecznego brzucha w fizjoterapii i profilaktyce dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego. Terapeuta z wykorzystaniem usg uczy pacjenta wizualnej aktywizacji mięśnia poprzecznego brzucha.

Fizjoterapeuta stosuje również USG do oceny funkcjonalnej mięśnia prostego brzucha po porodzie. Terapeuta ocenia wielkość rozstępu pod kontrolą ultrasonografu, dobiera odpowiednie ćwiczenia oraz przekazuje niezbędna wiedzę jak dbać o mięsień.

W celu uzyskania wiecej informacji zapraszamy do kontaktu: 793 018 638

Strona Główna