Gabinet Terapii Manualnej i Fizjoterapii

Adres:
Tarnów, ul. Okrężna 4A

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt.: 8:00 - 19:00

Napięciowe bóle głowy i karku

Napięciowe bóle głowy i karku

Problemy bólowe w obrębie głowy związane są z funkcją mięśni podczas dnia codziennego. Przyjmowanie niewłaściwej pozycji  podczas snu, pracy, siedzący tryb życia, stres oraz mała aktywność fizyczna to najczęstsze przyczyny dolegliwości bólowych górnego odcinka kręgosłupa.  Jak sobie radzić z napięciowymi dolegliwościami? Co przyniesie ulgę i gdzie szukać pomocy?

20 % populacji cierpi na częste i nawracające bóle głowy, z czego 50 % podaje się, że przyczyną jest napięciowy ból głowy. Ból ten opisywany jest przez pacjentów jako tępy, uciskowy o charakterze obręczy i gniecenia, promieniujący od czoła do potylicy, bardzo często obejmujący również tylną cześć szyi. Szczególne znaczenie w napięciowych bólach głowy mają punkty spustowe. Są to niewielkie obszary w mięśniach, często wyczuwalne dotykiem, jako zgrubienia, guzki lub struny, które charakteryzują się dużą bolesnością. Pod wpływem ucisku tych punktów następuje uczucie silnego bólu, który często promieniuje do innych obszarów ciała. Aktywne punkty spustowe w mięśniu czworobocznym (część górna i środkowa), mostkowo-sutkowo-obojczykowym,  półkolcowym głowy i szyi oraz w mięśnach podpotylicznych powodują napięciowe bóle głowy i karku.

Jeżeli cierpisz na uciążliwe bóle głowy, nie powinieneś ich lekceważyć. Wizyta u specjalisty, poprawna diagnoza i dobór właściwej metody leczenia pozwoli pokonać ból głowy i poprawić jakość życia. W Naszym Gabinecie leczenie polega na przywróceniu prawidłowej biomechaniki oraz fizjologicznej długości elementów mięśniowo – powięziowych. Stosujemy  tu różne techniki z zakresu medycyny manualnej oraz wspomagająco bodźce fizykalne (ultradźwięki, laser, elektroterapię).